Яка музика може бути доречна у фітнес-клубі

Яка музика може бути доречна у фітнес-клубі

Яка музика може бути доречна у фітнес-клубі

Дізнайтеся, яка музика найкраще підходить для різних тренувальних зон у фітнес-клубі.

Як власник фітнес-клубу, ви вже знаєте, що музика, яка в ньому відтворюється, визначає атмосферу і впливає на рівень мотивації ваших клієнтів. Враховуючи велике розходження в особистих смаках клієнтів, дуже часто буває нелегко зробити так, щоб всі були задоволені типом музики, яка звучить в клубі.

У той час як хардкорні культуристи, швидше за все, віддадуть перевагу рок і хеві-метал, іншим членам клубу, можливо, буде більш комфортно слухати поп або навіть блюз. Вибір музики для тренування також може сильно відрізнятися в залежності від кожного виду вправ.

Коли ви приймаєте рішення, яку музику або радіостанцію програвати у фітнес-клубі, найбільш "безпечний" шлях, який буде на догоду всім, — це опитування. Кожен член клубу може проголосувати за свій улюблений музичний жанр, який, на його думку, найкращим чином підходить для проведення тренування.

Ви навіть можете випробувати на практиці той жанр, який набрав найбільше голосів членів фітнес-клубу, використовуючи його протягом 2-3 місяців. Потім бажано провести ще одне опитування для збору думок клієнтів. Тим не менш, програвання однакової музики у всьому фітнес-клубі не може розглядатися як найкращий варіант, особливо якщо ваш фітнес-клуб пропонує широкий вибір класів і видів занять.

Яка музика найкраще підходить для різних видів фізичних вправ?

Якщо у вашому фітнес-клубі є виділені приміщення для кожного виду вправ, то з'являється сприятлива можливість використовувати різний музичний супровід занять у кожному із залів.

Таким чином, ви можете забезпечити умови, коли більшість членів фітнес-клубу будуть отримувати оптимальну мотивацію завдяки відповідній музиці. Ось кілька підказок на цей рахунок:

Тренування на витривалість

На думку дослідників з Університету Брунеля, використання правильного музичного жанру може призвести до збільшення витривалості на 15%. Оскільки тренування на витривалість включає в себе вправи з високою інтенсивністю, члени таких класів будуть отримувати найбільшу користь від музики, яка характеризується 135 і більше бітами в хвилину.

Вибирайте музичні жанри з швидким темпом, такі як техно, поп-музика чи хард-рок. Ось деякі з найбільш популярних композицій, які підходять для виконання вправ на розвиток витривалості: "Radioactive" (Imagine Dragons), "Applause" (Lady Gaga), "Lonely Boys" (The Black Keys), "The Fixer" (Pearl Jam) і "Everybody Talks" (Neon Trees).

Силові тренування

Для вправ з обтяженнями найкраще підходять пісні з повторюваним ритмом і від 115 до 135 бітів в хвилину. Спробуйте програти композиції таких груп, як Black Eyed Peas або AC/DC, так як їх музика зазвичай відрізняється повторюваним темпом, який ідеально підходить для важкої атлетики та інших вправ, спрямованих на зміцнення силових показників. Ви також можете спробувати такі пісні, як "Appetite for Destruction" (Guns 'N' Roses), "Let it Go" (Dragonette) і "Feel so Close" (Calvin Harris).

Розтяжка та розвиток балансу

Вправи з низьким рівнем активності вимагають спокійноъ, заспокійливої музики, бажано без вокалу або з мінімальною його присутністю. Така музика повинна бути в ритмічному діапазоні від 90 до 115 бітів в хвилину. Серед жанрів, які рекомендуються для виконання такого роду вправ, такі як блюз, альтернативний рок, інді-рок і м'який рок. Спробуйте ці композиції: "it's Time" (Imagine Dragons), "Come Together" (The Beatles) і "Hide and Seek" (Imogen Heap).

Кардіо-тренування

Як і у випадку із силовими тренуваннями, для виконання кардіо-вправ найбільш ефективними вважаються композиції з потужним, швидким і повторюваним ритмом. Деякі з найбільш підходящих для кардіо-тренувань пісень можна виявити в таких жанрах, як поп і хеві-метал.

Спробуйте "Domino" (Jessie J). Електронна танцювальна музика і поп-ремікси — також ідеальний вибір для цих цілей. Так, "Nothing but the Beat" (David Guetta) і "Alive" (Daft Punk) відмінно підійдуть для цього виду вправ.

Плавання

Багато фітнес-клубыв чомусь не програють музику в зоні, де клієнти досить сильно її потребують, — в басейні. Відтворення потрібної музики в зоні плавання може звести до мінімуму відволікаюче відлуння і шуми, підтримуючи мотивацію ваших клієнтів. Спробуйте музику принаймні з 90 бітами у хвилину, але не переходьте на композиції з більш ніж 130 бітами в хвилину. Спробуйте "Titanium" (David Guetta & Sia) і "Shake it out" (Florence & the Machine).

Це лише деякі з рекомендацій з приводу тих видів музики, які ви можете використовувати у клубі. Все-таки завжди пам'ятайте про пріоритетність уподобань членів вашого фітнес-клубу.

Джерело: Спільнота фітнес підприємців

Читайте також: 

Оптимальна температура і рівень шуму у фітнес-клубі

Перебування дітей в тренажерному залі. Як зробити його безпечним для них та для оточуючих