ФІТНЕС-ТРЕНЕРИ РОЗПОВІЛИ, В ЯКИХ ВИПАДКАХ МОЖНА ДОЗВОЛИТИ СОБІ ПРОПУСТИТИ ТРЕНУВАННЯ

ФІТНЕС-ТРЕНЕРИ РОЗПОВІЛИ, В ЯКИХ ВИПАДКАХ МОЖНА ДОЗВОЛИТИ СОБІ ПРОПУСТИТИ ТРЕНУВАННЯ

ФІТНЕС-ТРЕНЕРИ РОЗПОВІЛИ, В ЯКИХ ВИПАДКАХ МОЖНА ДОЗВОЛИТИ СОБІ ПРОПУСТИТИ ТРЕНУВАННЯ

Коли можна дати собі слабину.

Для багатьох з нас пропуск тренування тягне за собою сильне почуття провини, але іноді від фізичних навантажень дійсно варто відмовитися. Ми зібрали п’ять найбільш поважних причин, коли залишитися вдома на дивані буде набагато корисніше, ніж зайнятися спортом, передає Хроніка.інфо з посиланням на detaly.co.il.

Коли справа доходить до регулярних тренувань, всіх нас умовно можна розділити на дві групи: тих, хто тільки й шукає привід відмовитися від походу в зал, і замість цього перекусити перед телевізором, і тих, хто змусить себе зайнятися фізичними вправами, навіть якщо у нього щось болить, зовсім немає сил, і так далі. Адже, якщо він не зробить цього, його буде жерти зсередини сильне почуття провини і навіть ненависть до себе.

Ті, хто належать до другої групи вважають, що саме їх завзятість і непохитність допомагають їм рости і досягати успіхів у спорті. Але проблема в тому, що в деяких обставинах фізичні навантаження можуть поставить під загрозу ваше здоров’я. Ось п’ять ситуацій, коли зайнятися спортом буде набагато шкідливіше, ніж пропустити тренування:

Після безсонної ночі

У 2015 році в журналі «Спортивна медицина» був опублікований великий огляд, присвячений темі, недолік сну впливає на фізичну підготовку людини. Зібрані дані показали, що, коли ми не висипаємося, суттєво знижуються можливості нашого організму. В такому випадку тренування для розвитку м’язів і витривалості стають менш ефективними. А хронічна нестача сну здатна порушити функції рухового апарату, знизити концентрацію, когнітивні здібності та імунітет.

Якщо ви погано спали або взагалі не спали напередодні, найкраще не піти в тренажерний зал, а замість цього прийняти теплу ванну, розслабитися і, головне, побалувати себе вісьмома годинами якісного сну, які відновлять ваш рівень енергії. А тренування, проведена на наступний день, буде набагато ефективнішою.

При підвищеній температурі

Відомо, що фізичні вправи підвищують температуру нашого тіла. Таким чином, тренування не тільки ще сильніше послабить заболевающего людини, але і збільшить ризик ускладнень. Це відбудеться навіть якщо ви будете займатися в кондиціонованому приміщенні. Також пам’ятайте, що тренування забере у вас багато енергії, запас якої не безмежний. В даній ситуації набагато більше в ній потребує ваша імунна система, щоб боротися з вірусами, які потрапили в організм.

Фитнес-тренеры рассказали, в каких случаях можно позволить себе пропустить тренировку

Якщо ви відчули перші ознаки застуди і бачите на табло термометра цифру більше звичайної, то вам варто відкласти в сторону спортивний костюм і лягти в ліжко, щоб швидше прийти в себе і одужати.

При «синдромі перетренованості»

Задумайтеся, якщо постійно натискати на педаль газу в автомобілі, то двигун, в кінцевому підсумку, перегріється і прийде в непридатність. Подібним чином відбувається і з нашим організмом – фізичні вправи корисні, але надмірні навантаження можуть бути небезпечними для здоров’я. Експерти попереджають про поширеному серед спортсменів «синдрому перетренованості». Це стан, при якому організм не може більше переносити фізичні навантаження, що може призвести до слабкості, хронічної втоми, болі в м’язах і суглобах, а також до підвищеного почуття неспокою і множинним захворювань.

Якщо ви мрієте про швидкі результати, то згадайте, що навіть професійні спортсмени дають своєму організму відпочинок між тренуваннями, щоб уникнути травм. Рекомендуємо вам робити перерву хоча б в один день між заняттями спортом.

Ви схильні до сильного стресу

Для багатьох тренування – відмінний спосіб «очистити голову» і зняти напругу. Але тільки не у випадках екстремального стресу, наприклад, після втрати близької людини або серйозних змін у вашій кар’єрі або особистого життя. Сам стрес може поставити ваше здоров’я серйозному ризику, а фізичні навантаження зроблять тільки гірше. Важливо розуміти, що вправи значно посилюють симптоми стресу – збільшують частоту серцевих скорочень, змушують інтенсивніше працювати потові залози і, як вже згадувалося вище, підвищують температуру тіла. Це може посилити негативні наслідки стресу, піддаючи своє здоров’я ризику.

Якщо ви відчуваєте, що протягом дня ви зіткнулися з дуже високим рівнем стресу, подумайте про те, як ви можете розслабитися і відпочити, замість того, щоб гнати себе через силу в тренажерний зал, піддаючи свій організм додатковим навантаженням.

У вас є травма

Потягнули плече? Не страшно, адже можна влаштувати «день ніг», чи не так? Це поширена думка серед фанатів спорту, який зазвичай приносить більше шкоди, ніж користі. Коли ми отримуємо травму, наше тіло спрямовує всю свою енергію на самовідновлення. Більш того, будь-яка фізична вправа, навіть якщо воно не зачіпає травмовану частину тіла, може змусити вас збиватися, падати і незграбно рухатись, що в кінцевому підсумку цілком може погіршити вашу травму або додати до неї ще одну. Так що краще, що ви можете зробити для свого тіла в такому випадку – дати собі відпочити, поки ви не видужаєте повністю.

Фитнес-тренеры рассказали, в каких случаях можно позволить себе пропустить тренировку

Якщо ж ваша травма дуже серйозна і вимагає великої кількості часу на загоєння, знайдіть тренера, який має досвід роботи з травмованими футболістами, щоб він надав вам професійну допомогу щодо складання плану тренувань, які точно не зашкодять вам.