Чому танцювати корисно, особливо в літньому віці: дослідження

Чому танцювати корисно, особливо в літньому віці: дослідження

Чому танцювати корисно, особливо в літньому віці: дослідження

Коли ми стаємо старшими, то страждаємо від погіршення психічного і фізичного стану.

Або хворіємо на хворобу Альцгеймера, пише Medical Xpress.

Дослідження показує, що літні люди, які регулярно займаються фізкультурою, можуть сповільнити ознаки старіння мозку.

І найкраще серед фізичних навантажень на це впливає танець.

– Вправи сповільнюють або навіть протидіють віковому погіршенню розумових і фізичних здібностей, – розповідає Катрін Рехфельд, провідна авторка дослідження.

У дослідженні взяли участь люди, середній вік яких – 68 років.

Їх розділили на дві групи і призначили або 18-місячний щотижневий курс навчання танцям, або тренування на витривалість і гнучкість.

Вчені показали, що два різних типи фізичних вправ (танці і тренування на витривалість) збільшують область мозку, яка зменшується з віком.

У представників обох груп збільшився гіпокамп, який бере участь в механізмах формування емоцій та переходу короткочасної пам'яті в довготривалу.

Проте саме танці призвели до помітних змін поведінки.

– Це важливо, тому що ця область мозку страждає від таких хвороб, як хвороба Альцгеймера. Вона також відіграє ключову роль в пам'яті і навчанні, – каже дослідниця.

Зараз вчена та її колеги розвивають це дослідження, щоб випробувати нові фітнес-програми, які можуть максимізувати антивіковий вплив на мозок.

– Ми знаємо, що пацієнти з деменцією добре реагують, коли слухають музику. Ми хочемо об'єднати багатообіцяючі аспекти фізичної активності та створення музики для пацієнтів з деменцією, – додає дослідниця.

Справді, окрім танців, музика теж допомагає хворим на деменцію.

Це один із дієвих способів "витягувати" спогади – ставити музику, яка знайома людині з дитинства. Через пригадування цієї музики часто активуються ті нейромережі, до яких не можна достукатися через травму чи деменцію, – розповідає кандидатка біологічних наук та доцентка КНУ ім. Тараса Шевченка Вікторією Кравченко.

Тому вчені радять займатися фізичними активностями і танцювати, особливо, у літньому віці.

Джерело: Українська правда