Стартап BrainThrive поставить фітнес на службу мозку

Стартап BrainThrive поставить фітнес на службу мозку

Стартап BrainThrive поставить фітнес на службу мозку

Дослідження давно показали, що фізичні вправи можуть позитивно впливати на роботу мозку. Однак до цього часу в даному питанні не вистачало точності та індивідуального підходу. Стартап BrainThrive планує виправити ситуацію і дозволити людям створювати програми тренувань, які підходитимуть саме для них.

Дослідження нейробіолога Венді Сузукі показали, що деякі фізичні вправи позитивно впливають на мозок, наприклад, здатність фокусувати увагу і перемикатися між завданнями. Інтерес до даної тематики виник після того, як дослідниця відчула ефект на собі - після тренувань Венді відчувала себе більш зосередженою і щасливою. Тепер вона хоче передати свій досвід іншим людям.

Більш ранні дослідження вже продемонстрували позитивний вплив на мозок різних тренувань, від аеробних вправ до важкої атлетики та медитацій. Так, йога допомагає пацієнтам з посттравматичними та стресовими розладами, а катання на велосипеді полегшує симптоми синдрому дефіциту уваги у дітей. Фітнес може допомогти і здоровим людям, однак, для більшої ефективності кожна людина повинна виконувати індивідуалізований комплекс вправ.

В даний час Сузукі розробляє програму тренувань, яка допоможе людям покращити продуктивність мозку і знизить вплив старіння. Сузукі планує запустити новий стартап, який грунтуватиметься на таких дослідженнях. Стартап отримає назву BrainThrive планується, що його запустять до кінця 2018 року. Кінцева мета Сузукі - зробити так, щоб BrainThrive розробляв індивідуальні програми вправ - конкретні інструкції про те, які вправи слід виконувати саме вам і коли.

Основою для таких інструкцій стануть дані про фізичні вправи і когнітивні здібності, отримані з додатків для смартфонів. Крім цього, Сузукі спиратиметься на свої роботи з вивчення нейротрансмітерів, пов'язаних з позитивними емоціями: зокрема, вона виявила, що протягом двох годин після тренування в мозку підвищується вміст серотоніну і дофаміну.

Також було показано, що регулярні вправи сприяють формуванню нових клітин в гіпокампі - структурі мозку, що відповідає за пам'ять, орієнтацію в просторі і планування майбутнього. З віком гіпокамп і частина кори деградують, але Сузукі сподівається, що спеціально розроблена програма зможе підтримати старіючий мозок і знизити подібні негативні ефекти.

Джерело: Хайтек

Читайте також:
Фітнес трансформація: в Україні запустили унікальний благодійний стартап
TurboFit – перша в світі онлайн-платформа здорового способу життя